Według „Welt” wartość między 18,5 a 25 jest uważana za normalną

Według „Welt” wartość między 18,5 a 25 jest uważana za normalną

Wskazówka dotycząca książek: Casten Lekutat, "Moje najlepsze rady lekarza rodzinnego. Lub: Jak pliki cookie mogą uratować Ci życie". On & Ich-Verlags GmbH, 14,95 euro.

Ci, którzy są na diecie, nie chcą rezygnować z pysznego sosu sałatkowego. Sos sałatkowy odchudzający zawiera jak najmniej tłuszczu i cukru. Zioła i przyprawy sprawiają, że dressing dietetyczny zamienia sałatkę w przyjemność.

Siedem wskazówek dotyczących utraty wagi
Seria zdjęć składająca się z 7 zdjęć

Dressing dietetyczny w stylu śródziemnomorskim

Sos śródziemnomorski idealnie bazuje na wysokiej jakości oliwie z oliwek z pierwszego tłoczenia i occie balsamicznym. Na dressing dietetyczny zmieszaj wnętrze trzech bardzo dojrzałych pomidorów z jedną łyżką oliwy z oliwek i jedną łyżką czerwonego octu balsamicznego.

Wymieszaj mieszankę oleju, octu i pomidorów ze szczyptą soli morskiej, świeżo zmielonym pieprzem i odrobiną chili. Ostra przyprawa stymuluje metabolizm i pomaga schudnąć. Dodaj także śródziemnomorskie zioła. Możesz użyć świeżej bazylii, ale możesz też dodać suszone zioła, takie jak tymianek, rozmaryn lub oregano. Mrożone zioła to dobra alternatywa dla świeżych ziół.

Jeśli chcesz zrobić coś szczególnie dobrego dla siebie, zrezygnuj z Aceto Balsamico di Modena i weź Aceto Balsamico Tradizionale di Modena. Podczas gdy termin "Ocet balsamiczny z Modeny" nie jest chroniony, oznaczenie podlega "Tradycyjny" surowe wymogi prawne.

Może się więc zdarzyć, że Balsamico di Modena powstanie tanio, mieszając wino z octem. Aromatu Balsamico Tradizionale nie można porównać z tym tanim produktem. Powstaje od ponad dwudziestu lat ze słodkiego moszczu gronowego dojrzewającego w drewnianych beczkach. Wysokiej jakości produkt w sosie zapewnia wyjątkowe doznania smakowe i przyjemność podczas diety.

Schudnij z maślanką

Maślanka ma niską zawartość tłuszczu i mało kalorii. Razem z limonką można z niego zrobić pyszny sos sałatkowy, który szybko zrzuca kilogramy.

Do sosu będziesz potrzebować:

1 limonka 250 ml maślanki 2 łyżki syropu jabłkowego lub gruszkowego

Do sosu wyciśnij sok ze świeżej limonki. Sok wymieszać z maślanką. Dodaj syrop jabłkowy lub gruszkowy. Energicznie wymieszaj składniki trzepaczką i polej dressingiem sałatkę tuż przed podaniem.

Szczególnie nadaje się do lekkich letnich sałatek. Dietetyczny dressing z maślanką jest pyszny, na przykład do sałaty lodowej z pokrojonymi w plasterki owocami gwiazdy lub z przepołowioną pęcherzycą.

Sos sałatkowy z miodem i musztardą

Dressing miodowo-musztardowy to jeden z najpopularniejszych dressingów. Często przepisy na to zawierają dużo oleju. Zawartość tłuszczu w sosie można zmniejszyć, zastępując część oleju bulionem lub wodą.

Składniki na dressing miodowo-musztardowy:

3 łyżki oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia 2 łyżki bulionu lub wody 2 łyżki octu z białego wina 2 łyżeczki musztardy Dijon 2 łyżeczki miodu, soli i pieprzu Mix: Jak zrobić własny pyszny sos sałatkowy Zdrowa dieta: Przepisy z buraków na sałatkę i zupę Kreatywny letni przepis: Sałatka z kuskusem z fetą i owocami morza To pewne : Zioła sałatkowe w dressingu uszlachetniają każdą sałatkę Kremowy lub wegański: Dressing z awokado – rafinowane sałatki z zielonymi owocami

Użyj do tego oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia. Dodaj bulion lub wodę i ocet z białego wina. Wymieszaj olej, bulion i ocet z musztardą Dijon i miodem. Dopraw sos odrobiną soli i pieprzu. Dressing uwieść widelcem i polej nim sałatkę tuż przed podaniem.

Istnieje wiele wskazówek, jak rzekomo schudnąć bez ćwiczeń. Tak więc dieta białkowa bez węglowodanów powinna sprzyjać spalaniu tłuszczu nawet bez dużego wysiłku fizycznego – czy to prawda?

Siedem wskazówek dotyczących utraty wagi
Seria zdjęć składająca się z 7 zdjęć

Podstawowe białko budulcowe

Wraz z wodą białka są głównym składnikiem ludzkiego organizmu.https://yourpillstore.com/pl/ Między innymi białka coraz częściej występują w mięśniach i wraz z węglowodanami są jednym z największych źródeł energii. Dlatego dieta bogata w białko jest szczególnie ważna dla sportowców, ponieważ kiedy mięśnie wyczerpią wszystkie swoje rezerwy węglowodanów, pobierają niezbędną energię ze swojego podstawowego budulca, białka. Przekształcają białka w glikogen będący magazynem energii, który z kolei dostarcza glukozę jako dostawcę energii. 

Schudnij: spalanie tłuszczu przez białka

Czy naprawdę można schudnąć bez ćwiczeń, po prostu przyspieszając spalanie tłuszczu białkami? Jest to co najmniej wątpliwe: dieta bogata w białko zwiększa spoczynkowe tempo przemiany materii u niesportowych osób, ale dzięki pokarmom bogatym w białko również oni zwiększają ogólną masę ciała. "Centra Badań Biomedycznych w Pennigton" w Baton Rouge, Luizjana, USA. Przecież dodatkowe kilogramy przekładają się tylko na beztłuszczową masę mięśniową i narządową. (Schudnij podczas jazdy na rowerze: jak odpędzić funty)

Sześć produktów zawierających węglowodany
Seria zdjęć składająca się z 6 zdjęć

Dzieje się tak jednak tylko w pewnym stopniu, ponieważ organizm nie wchłania nadmiaru białka, a zamiast tego ponownie je wydala. Jeśli dostarczamy tylko białko, ale jednocześnie nie ćwiczymy i mięśnie nie są zestresowane, białko nie sprzyja spalaniu tłuszczu i nie jest możliwa długotrwała zdrowa utrata wagi. (Spalanie tłuszczu podczas snu: przydatne wskazówki)

Przyspiesz spalanie tłuszczu: wyłącz ogrzewanie i zrzuć kilogramy? Spożycie w nocy: Spalanie tłuszczu podczas snu Zarabianie tylko pieniędzy?: Budowanie mięśni – sportowcy-amatorzy nie potrzebują koktajli proteinowych Przy odpowiednim treningu: Poprawa metabolizmu – to najlepiej pomaga

Dieta bogata w białko: zdrowe jajo kurze

Dlatego dieta bogata w białko do odchudzania jest przydatna tylko wtedy, gdy towarzyszą jej ćwiczenia. To jedyny sposób, aby w sposób zrównoważony promować redukcję tkanki tłuszczowej. Nawiasem mówiąc, kurze jajo najlepiej nadaje się jako dostawca białka. Zawiera również szereg innych ważnych składników odżywczych. Jajka zawierają witaminy B2, B6, B12, D, E i K. Są też aminokwasy i minerały: żelazo, fosfor, cynk oraz duża zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych.

W porównaniu z normalnymi wagami, waga z tkanką tłuszczową jest w stanie nie tylko zmierzyć wagę ciała. Skale tkanki tłuszczowej mogą również pokazać, jaki procent masy ciała składa się z tłuszczu. Ale po co te łuski tkanki tłuszczowej i jak wiarygodne są pod względem dokładności?

Siedem wskazówek dotyczących utraty wagi
Seria zdjęć składająca się z 7 zdjęć

Funkcjonalność i dokładność skali tkanki tłuszczowej

Zasada, według której waga mierzy tkankę tłuszczową, jest prosta. Waga prowadzi przez ciało słaby i niezauważalny przypływ prądu. Opór jest mierzony przez czujniki na skale tkanki tłuszczowej i obliczany jest procent tkanki tłuszczowej. Z powodu tej metody cierpi jednak dokładność wartości, ponieważ prąd toruje najkrótszą drogę przez ciało i obliczana jest tylko wartość tłuszczu w nogach. Ponadto na wynik pomiaru może wpływać szereg innych czynników, takich jak równowaga płynów w organizmie. W efekcie może się zdarzyć, że wyniki pomiarów odbiegają nawet o 30 procent od rzeczywistej wartości i nie wskazują na nadwagę.

Alternatywy dla skali tkanki tłuszczowej

Chociaż wagi z tkanką tłuszczową mierzą dokładną masę ciała, brak jest dokładności pomiaru tkanki tłuszczowej. Ale są tu również alternatywy: na przykład lekarze stosują tak zwaną kalipometrię. Dzięki tej metodzie wymiary fałd ciała, na przykład na brzuchu lub na ramionach, wykonuje się za pomocą szczypiec. Następnie wartości te są dodawane. Następnie tabela pokazuje, jak wysoki jest procent tkanki tłuszczowej. Możliwe jest również obliczenie procentowej zawartości tkanki tłuszczowej na podstawie gęstości ciała. Chociaż metoda ta imponuje swoją dokładnością, pociąga za sobą wysokie koszty.

BMI, wskaźnik masy ciała, jest nadal uważany za miarę wszystkiego, jeśli chodzi o określenie ryzyka zdrowotnego związanego ze zbyt dużą masą ciała. Ale na przykład w przypadku dobrze wytrenowanych sportowców wykazano, że BMI nie dotyczy każdego. Dlatego naukowcy testują nowy wskaźnik: WtHR (stosunek talii do wzrostu), który mierzy stosunek talii do wzrostu.

Wysoki poziom cholesterolu: najlepsze wskazówki przeciwko temu
Seria zdjęć składająca się z 10 zdjęć

Wysokie BMI nie jest wskaźnikiem otyłości

W szczególności sportowcy od dawna wiedzą, że BMI ma niewielkie znaczenie jako wskaźnik nadwagi, a nawet otyłości: metoda pomiaru pomija fakt, że wyszkolona masa mięśniowa stanowi lwią część dużej masy ciała. W związku z tym nawet najsilniejsze osoby mają wysokie BMI, jeśli obliczą je za pomocą wzoru: waga podzielona przez kwadrat wzrostu (w metrach).

Głośny jest uważany za normalny "świat" wartość między 18,5 a 25. Sytuacja jest podobna w przypadku osób starszych: często mają one dużą masę ciała w wyniku zatrzymywania wody, ale nie z tkanki tłuszczowej.

Różnica pomiędzy "dobry" i "zły" Tłuszcze

Niemniej jednak naukowcy uznali, że zbyt wysoka wartość BMI jest poważnym czynnikiem ryzyka, na przykład zawału serca, udaru mózgu i raka okrężnicy, ponieważ może to wskazywać na zbyt wysoką zawartość tłuszczu. Ten pogląd jest obecnie przedmiotem analizy: naukowcy z Uniwersytetu w Monachium kwestionują BMI. „Wskaźnik BMI nie odgrywa roli w ryzyku udaru, zawału serca czy śmierci człowieka” – twierdzi kierownik badania Harald Schneider "gwiazda". Liczy się rodzaj tłuszczu, który gromadzi organizm.

Rozróżnia się tutaj tłuszcz podskórny i trzewny. Tłuszcz podskórny gromadzi się na udach, biodrach i pośladkach. Chociaż obciąża układ sercowo-naczyniowy z powodu dodatkowego ciężaru, nie zatyka tętnic ani nie uszkadza narządów, takich jak tłuszcze trzewne. W tym kontekście można by to nazwać "dobry" Być uważanym za grubego.

Główne zagrożenia związane z tłuszczami trzewnymi

Trzewna, "zło"Jednak tłuszcz odkłada się między narządami. Z zewnątrz niekoniecznie jest to rozpoznawalne. Dopiero gdy nie ma już przestrzeni między narządami, tłuszcz trzewny również odkłada się pod skórą i staje się widoczny. Główne ryzyko związane z tłuszczem trzewnym wynika z substancji przekaźnikowych (na przykład hormonów) wytwarzanych przez tę tkankę tłuszczową. Te substancje przekaźnikowe są przekształcane w wątrobie w cholesterol, który następnie dostaje się do krwiobiegu i w ten sposób obkurcza naczynia krwionośne i tętnice.

Konsekwencją są choroby sercowo-naczyniowe – w najgorszym przypadku istnieje ryzyko zawału serca lub udaru. Ponieważ BMI nie rozróżnia tych tłuszczów, w rzeczywistości jest bezużyteczny jako znaczący wskaźnik zagrożeń dla zdrowia. 

Czy WtHR może zastąpić BMI?

WtHR uwzględnia dokładnie to rozróżnienie: tłuszcze trzewne gromadzą się w okolicy brzucha i odpowiednio zapewniają większy obwód talii. Podziel ten obwód przez wzrost w centymetrach, a otrzymasz wartość WtHR. Pas należy mierzyć tuż nad pępkiem i przed śniadaniem. „Im wyższy WtHR, tym większe ryzyko” – kontynuuje Harald Schneider.

Walcz z tłuszczem z brzucha poprzez ćwiczenia

Jak dotąd nie ma wiążącej wartości granicznej. Z zastrzeżeniem, Harald Schneider podaje wartość 0,5 dla osób poniżej 40 roku życia. Dla osób powyżej 60 roku życia nie powinien przekraczać 0,6. Pomiędzy 40 a 60 rokiem życia Twój WtHR idealnie ustabilizuje się pomiędzy tymi wartościami. Więc jeśli masz 30 lat i mierzysz obwód talii 100 cm przy wzroście 1,80 m, Twój WtHR wynosi 0,55. Jeśli chcesz coś zrobić dla swojego zdrowia, powinieneś spróbować na przykład walczyć z tłuszczem brzucha poprzez ćwiczenia.

BMI: która wartość jest zdrowa? Hormonalny przyrost masy ciała: Utrata wagi w okresie menopauzy Wskazówki dotyczące odchudzania: Utrata wagi przy odpowiednim ćwiczeniu: Wskazówki Mit oczyszczania: Oczyść organizm 1-dniową dietą

Zanim jednak WtHR będzie mógł zastąpić BMI, konieczne są dalsze badania. Harald Schneider ma nadzieję, że „stowarzyszenia medyczne i WHO wkrótce zmienią swoje zalecenia dotyczące pomiaru tkanki tłuszczowej”.

Najpierw schudnij, a potem znowu przybrać na wadze – to efekt większości uczestników amerykańskiego reality show "Największy przegrany" spotkał. Badacze śledzili ją od sześciu lat i wyjaśniają.

Schudnij, schudnij dużo: taki był cel wszystkich uczestników programu "Największy przegrany". Badacze towarzyszyli 14 uczestnikom programu z USA (format telewizyjny jest również dostępny w Niemczech). Przed rozpoczęciem diety, pod koniec 30-tygodniowego programu i sześć lat później, mierzyli swoją wagę i procentową zawartość tłuszczu w diecie, analizowali wyniki krwi i określali ich podstawową przemianę materii.

Ten w dzienniku "Otyłość" opublikowane wyniki ujawniają jeden z powodów, dla których większość ludzi nie utrzymuje wagi po diecie. Podstawowa przemiana materii – energia, którą ich organizm zużywa dzień po dniu niezależnie od wysiłku – znacznie spadła u wszystkich uczestników. Przed rozpoczęciem ścisłej diety i programu ćwiczeń wynosiła średnio około 2600 kilokalorii (kcal) dziennie, a zatem nie różniła się znacząco od tego, czego można by oczekiwać dla danej osoby. Wartości wahały się od 2000 do 3200 kcal w zależności od uczestnika.

30 tygodni później podstawowa przemiana materii u wszystkich znacznie spadła i wynosiła średnio 2000 kcal dziennie – zakres wahał się od 1600 do 2400 kcal dziennie. Sześć lat później to prawie się nie zmieniło, a podstawowa przemiana materii średnio spadła nawet trochę bardziej.

Metabolizm na tylnym palniku

Jeśli uwzględnisz swój wiek i zmienioną wagę, podstawowa przemiana materii będzie średnio o 500 kcal niższa od oczekiwanej, pisze zespół badawczy kierowany przez Kevina Halla z amerykańskich National Institutes of Health.

Co oznacza: uczestnicy muszą zrezygnować ze średnio 500 kcal dziennie, które porównywalna osoba może zjeść bez przybierania na wadze. Na przykład 500 kcal to około 250 gramów lodów lub około półtora kilograma truskawek.

Comencemos a
trabajar hoy


contáctenos